Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

A.J. Baime - Szybcy jak diabli. Rywalizacja Forda i Ferrari o zwycięstwo w wielkim wyścigu w Le Mans

Flaga Polska 4 września 2019, środa
Autor: A.J. Baime
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Inne

Poczuj moc i usłysz ryk potężnych silników Forda i Ferrari. Poznaj kierowców, którzy woleliby być martwi, niż przestać się ścigać. Poczuj dreszcz, jaki może dać tylko pęd samochodu mknącego 320 kilometrów na godzinę.
W latach 60. wyścigi samochodowe w Le Mans stały się areną rywalizacji dwóch tytanów przemysłu motoryzacyjnego. Amerykański magnat Henry Ford II i legendarny włoski konstruktor Enzo Ferrari wiedzieli, że nic nie zapewni im lepszej reklamy niż zwycięstwo na torze. Napędzani ambicją, prowadzili zawziętą rywalizację, której stawką były miliony dolarów, zaskakujące techniczne rozwiązania i życie kierowców. Podczas wyścigów ginął co czwarty, a plamy z oleju silnikowego mieszały się na torze z krwią zawodników i widzów.
Historia rywalizacji Forda i Ferrari to opowieść o ambitnych przedsiębiorcach i innowacyjnych inżynierach, narodzinach legendarnego forda GT40 i Formuły 1. Przede wszystkim jednak to opowieść o nieustraszonych kierowcach przesuwających jak nikt do tej pory granice prędkości i ryzyka.
"Epickie! Ambicja, ludzkie losy, bogactwo, przyjaźń i walka o miejsce w historii – wszystko to jest w opowieści o starciu Forda i Ferrari".
Neal Bascomb, autor "Wytropić Eichmanna"
Rywalizacja Forda i Ferrari stała się tematem filmu z Christianem Bale'em i Mattem Damonem w rolach głównych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.