Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Agnieszka Polaszek - Twoim śladem. Mazurska opowieść. Tom 1

Flaga Polska 21 lutego 2023, wtorek
Autor: Agnieszka Polaszek
Wydawnictwo: Replika
Powieść

Po zakończonych studiach Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa. Podczas gdy oni wyruszają w rejs po jeziorach, ona zostaje sama na kempingu, gdzie poznaje Marcina, którego kilka dni wcześniej porzuciła dziewczyna. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. Ewa i Marcin od razu przypadają siebie do gustu, rodzi się między nimi uczucie. Spędzają ze sobą kilka dni i nocy.
Pewnej nocy Marcin dostaje wiadomość o złym stanie zdrowia ojca i w pośpiechu wyjeżdża. Nie chcąc budzić Ewy, zostawia jej list z wyjaśnieniami i numerem telefonu.
Jednak list nigdy do niej nie dociera...
Zarówno Marcin jak i Ewa żyją w przeświadczeniu, że zostali porzuceni. Załamana dziewczyna wraca do Warszawy. Natomiast Marcin czuwa przy łóżku chorego ojca, ciągle o niej myśląc. Każde podejmuje własne próby odnalezienia drugiego, lecz nie jest to łatwe, bo nic konkretnego o sobie nie wiedzą. Marcin w poszukiwaniu Ewy przeczesuje warszawskie kancelarie prawne. Ewa również prowadzi swoje poszukiwania. Przez wiele miesięcy nie udaje im się jednak odnaleźć. Żeby o sobie zapomnieć, rzucają się wir pracy i nauki. Wciąż za sobą tęsknią, nie wiedząc, że kilka razy przypadkowo minęli się w mieście.
Oboje podejmują próby wejścia w nowe związki, jednak szybko się z nich wycofują.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.