Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Agnieszka Dydycz - Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie, nie jest mi (już) obce

Flaga Polska 3 lutego 2016, środa
Autor: Andrzej Dyduch
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Powieść

"Pamiętnik" to dziennik doktora rehabilitacji medycznej Marcina, lat 35.

Dr Marcin ma syna Jerzyka (lat 5), swoją eks czyli mamę Jerzyka, siostrę, siostrzeńca, rodziców, kilkoro dobrych przyjaciół i wielu znajomych. Oraz pacjentów. Różnych, w różnym wieku, z różnymi potrzebami i problemami.

Marcin lubi ludzi, uwielbia swoją pracę, a raczej prace, pacjentów i siebie. I bardzo kocha swojego synka. Związki z kobietami różnie mu wychodzą, nie zawsze rozumie dlaczego, ale nie poddaje się. Szuka, próbuje i ma nadzieję. W ogóle, jest pozytywnie nastawiony do życia i do wyzwań, które ono niesie. Potrafi słuchać i myśleć, zmieniać zdanie, a czasem nawet uczyć się na błędach, swoich i cudzych.
Obserwacje zapisuje i komentuje. Dla potomnych, jak twierdzi oficjalnie oraz dla własnego dobrego samopoczucia, jak przyznaje się sam sobie.

Marcin posiada trzy dyplomy, w tym jeden amerykański, a nawet pracował w jednym z najlepszych kalifornijskich szpitali. Gdy się więc wzruszy lub wzburzy zaczyna myśleć i mówić po angielsku.

A w pamiętniku jak w życiu... Czasem jest bardzo śmiesznie, czasem tylko śmiesznie, czasem trudno, a nawet smutno. Niektóre historie przytrafiają się Marcinowi osobiście, inne jego bliskim czy znajomym. Dziennik nie kończy się definitywnie. Jest tak pomyślany, aby Marcin mógł kontynuować swoje zapiski po powrocie z Ameryki, do której wybiera się z podróżą sentymentalną i w prezencie od samego siebie z okazji swoich 36-tych urodzin.