Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Achim Gruber - Dramat zwierząt domowych. Weterynarz patolog o cichych cierpieniach naszych domowych pupili

Achim Gruber - Das Kuscheltierdrama: Ein Tierpathologe über Das Stille Leiden Der Haustiere
Flaga Polska 15 lipca 2020, środa
Autor: Achim Gruber
Wydawnictwo: Feeria
Literatura Faktu

"Do prywatnego domu raczej nikt nie wpadnie z kamerą, żeby sfilmować smutny los naszych rzekomych pupili, tymczasem na stole sekcyjnym nierzadko wychodzą na jaw tragedie, których ofiarą padły te zwierzęta. Często bez winy człowieka lub przez jego lekkomyślność, ale niekiedy także wskutek działań popełnianych z premedytacją – od zaniedbania, prowadzenia pseudohodowli czy stosowania środków dopingujących aż po brutalną przemoc.
Patologowie zwierzęcy rozwiązują także zagadki kryminalne. Czy sąsiad podał kotu truciznę, czy też zwierzak padł z przyczyn naturalnych? Czy wysoko ubezpieczony ogier hodowlany zszedł z tego świata sam, czy ktoś mu dopomógł? Czy martwy szczeniak przywlókł ze sobą śmiertelną chorobę od hodowcy, czy zaraził się nią dopiero u właścicieli? Czy można mówić o błędzie w sztuce lekarskiej ze strony weterynarza? To tylko niektóre z wielu spornych kwestii, przy okazji których występuję jako biegły przed sądem".
Nikt nie zna lepiej ciemnej strony związku łączącego nas ze światem najbliższych nam zwierząt niż Achim Gruber, weterynarz i patolog zwierzęcy, który codziennie styka się z okrucieństwem, jakiego doświadczają czworonogi. Dzięki jego poruszającym historiom prosto z gabinetu weterynaryjnego i sali sekcyjnej dowiesz się, co przeżywają zwierzaki skazane na "miłość" człowieka.
Trudno w to bowiem uwierzyć, ale każdego roku w tajemniczych okolicznościach umierają tysiące zwierząt domowych. Stają się ofiarami brutalnej przestępczości, zaniedbania lub po prostu ignorancji. Na tym jednak dramat czworonogów się nie kończy. Okazuje się, że nawet nadmierna troskliwość lub ludzka potrzeba upiększania ukochanych pupili może być dla nich zagrożeniem, wystawiając je na działanie groźnych patogenów albo zamieniając w bezradne kaleki. Z książki dowiesz się także, jak wyglądają kulisy zwierzęcych hodowli i co najważniejsze – jak stworzyć wartościową i nieszkodliwą relację ze swoim zwierzęcym przyjacielem.
Książkowy must have dla wszystkich miłośników zwierząt.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.