Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Abel Korzeniowski - Till (Original Motion Picture Soundrack)

Flaga Polska 20 stycznia 2023, piątek
Arysta: Abel Korzeniowski
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Mercury Classics Soundtrack & Score wydaje zapierającą dech w piersiach oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu "Till", wyreżyserowanego przez Chinonye Chukwu, ze scenariuszem autorstwa Michaela Reilly'ego, Keitha Beauchampa i Chukwu.
"Till" to głęboko emocjonalny film opowiadający prawdziwą historię amerykańskiej edukatorki i aktywistki Mamie Till-Mobley, nieustannie dążącej do sprawiedliwości dla swojego 14-letniego syna, Emmetta Tilla, który w 1955 roku został zlinczowany podczas wizyty u kuzynów w Mississippi. W przejmującej podróży Mamie przeżywającej żałobę, widzimy uniwersalną moc matki do zmiany świata.
Poprzez poruszające smyczki, potężna orkiestrowa ścieżka dźwiękowa Abla Korzeniowskiego wspaniale oddaje emocjonalne turbulencje.
O swojej muzyce Korzeniowski mówi: "Tematy muzyczne opowiadają o zmaganiu się ze skutkami przemocy , znajdowaniu siły tam, gdzie nie ma już nadziei, znajdowaniu odwagi tam, gdzie ból jest nie do zniesienia. To hołd dla tych, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom i pomimo obojętności świata na ich los, nadal zachowują swoje człowieczeństwo".
Muzyka Korzeniowskiego zdobyła uznanie krytyków i liczne nagrody, w tym dwie nominacje do Złotego Globu i trzy nagrody World Soundtrack Awards. W dorobku kompozytora znalazły się soundtracki do takich filmów jak "A Single Man" Toma Forda, film fabularny Madonny "W. E. ", chwalony serial telewizyjny Johna Logana "Penny Dreadful" i wiele innych.
W filmie "Till"występują Danielle Deadwyler (Mamie Till-Mobley), Jalyn Hall (Emmett Till), Frankie Faison (John Carthan), Haley Bennett (Carolyn Bryant) i Whoopi Goldberg (Alma Carthan).
#TillMovie @TillMovie
Lista utworów:
1. Through The Tunnel
2. Chicago
3. Watch
4. Wolf Whistle
5. They've Come for You
6. A Perfect Baby
7. The Tallahatchie River
8. Why Is This Happening
9. Threnody
10. This Is My Boy
11. The Story Must Continue
12. Money, Mississippi
13. Witness
14. We Do the Best We Can
15. I Know What the Verdict Is
16. I'm Ready to Go
17. Emmett's Room