Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

3City Stompers - Hulanka

Flaga Polska 18 października 2019, piątek
Arysta: 3City Stompers
Wytwórnia: Universal
Reggae/Ska

Długogrający debiut płytowy trójmiejskiej ska-orkiestry 3City Stompers działającej od 2014 roku. Zespół ma już na swoim koncie m. in. EP-ke wydaną własnym sumptem w 2016 roku oraz pulę występów podczas znaczących festiwali (Rock ba Bagnie, Gdańsk Ska Jamboree, Fląder Festiwal).
Płyta o tytule "Hulanka" to wynik współpracy 3City Stompers z Jimmy Jazz Records. Materiał powstał w gdyńskim studio Maro Records między lutym i sierpniem 2019 roku, miks i mastering to dzieło Marka Romanowskiego a w nagraniach gościnnie wystąpił Jarosław Ważny, puzonista Kultu, muzyk zespołu Darmozjady, znany m. in także ze swojej wcześniejszej współpracy z Vespą. Autorem okładki do płyty jest Grzegorz Kufel.
Zawartość "Hulanki" to 14 własnych utworów 3City Stompers osadzonych mocno w tradycji jamajskich brzmień, zagranych z sercem i dbałością o brzmieniowe szczegóły. To także dowód na to że polska scena ska ma jeszcze ciągle sporo do zaoferowania.

"Gramy muzykę do tańca, przy której sami uwielbiamy się bawić wplatając w jamajskie rytmy swing, rock'n'rolla, odrobinę soulu" - mówią o sobie muzycy zespołu - "Jesteśmy z Trójmiasta. Nie da się ukryć, że wyrośliśmy na dźwiękach Trójmiejskiej Nowej Fali. Apteka, Bielizna, Pancerne Rowery, Rockas Delight - właściwie tych brzmień nie sposób się pozbyć, również z naszego grania. "
"W podstawowym składzie mamy dziewięć osób. Jednak naszą dewizą jest "Stay Rude" i nie cierpimy trzymać się zasad, więc zdarzało się nam już grać i w dwunastoosobowym składzie. Wymaga to szacunku i dyscypliny, żeby zostawić muzyczną przestrzeń dla wszystkich, ale efekt pełny autentycznego brzmienia jest wspaniały. "
Lista utworów:
1. Tarantino
2. Ska Trójmiasto
3. Skok na bank
4. Stomp
5. Ska misja
6. Bo ska (tylko na CD)
7. Łajdaki
8. Magnolie
9. Drwal
10. Łobuzerka na rowerkach (tylko na CD)
11. Linton nocą
12. Nie przejmuję się
13. Zwiąż mnie
14. Hooligan