Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

22.11.63 - miniserial

11.22.63 - mini-series
Flaga Polska 11 kwietnia 2016, poniedziałek
Flaga Stany Zjednoczone 15 lutego 2016, poniedziałek
Twórca: Stephen King
Producent: Hulu
TV i Seriale

Oparty na książce Stephena Kinga amerykański serial „22.11.63” opowiada o pewnym nauczycielu, który udaje się w podróż w czasie, by powstrzymać zamach na prezydenta Johna Kennedy’ego.

Główny bohater, Jake Epping (w tej roli James Franco, „Oz: Wielki i potężny”, „Spider Man 2”), czuje się wypalony i zagubiony. Jego była żona ułożyła sobie życie, jego uczniowie są zawsze rozkojarzeni, a powieść, którą planował napisać okazuje się fiaskiem. Wtedy właśnie jeden z jego najbliższych przyjaciół, Al Templeton (Chris Cooper, „Patriota”, „Tożsamość Bourne’a”), pokazuje mu króliczą norę, sekretny portal czasowy, który prowadzi do 1960 roku. Al prosi Jake’a o udanie się w przeszłość i stworzenie lepszego świata poprzez zapobieżenie zamachowi na życie prezydenta Kennedy’ego. Jake wchodzi do króliczej nory, by rozpocząć swoją misję, ale odkrywa, że zmiana przeszłości jest o wiele bardziej niebezpieczna niż mógłby to sobie wyobrazić.

W serialu zobaczymy również młodą, kanadyjską aktorkę Sarah Gadon („Randka z królową”) w roli bibliotekarki Sadie Dunhill, Brytyjczyka George’a MacKaya („Za tych, co na morzu”) jako pomocnika Jake’a Billa Turcotta, Josha Duhamela („Bezpieczna przystań”) jako Franka Dunninga, Cherry Jones („24 godziny”) w roli Marguerite Oswald, Lucy Fry („Akademia wampirów”) jako Marina Oswald oraz Daniela Webbera („Zatoka serc”) w roli Lee Harveya Oswalda.

Producentami wykonawczymi serialu są J.J. Abrams („Zagubieni”, „Agentka o stu twarzach”), Stephen King, Bridget Carpenter oraz Bryan Burk.